Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kitu kampu: apie dovanas

Mano draugams sunku. Kuomet "reikia" (dėl kokios nors progos) surasti man dovaną, jie smarkiai (pa)vargsta. Į klausimą, ko man reikia, dažniausiai atsakau, kad nieko... ir taip tik dar labiau apsunkinu situaciją. Tačiau dažniausiai sakau tiesą. Jei reikia kažkokio daikto, pasistengiu jį įsigyti. Dažniausiai pavyksta. O apsikrauti nereikalingais daiktais visai nebūtina. "Nebūk daiktistas" sako išprusę ir gyvenime šio bei to pasiekę žmonės. Norisi jais tikėti. Todėl jau kurį laiką ir pats stengiuosi dovanoti emocijas (arba tikrai reikalingus daiktus).
Visai neseniai kolega manęs klausė, kokios dovanos man patinka. Atsakiau, kad tos, kurios telpa į voką. Ir aš visai neironizuoju. Labai džiaugiuosi, kuomet gaunu bilietus į teatrą, kvietimą į degustaciją, apmokėtą tam tikros vertės kuponą į poilsio parką... Ne(pa)tinka tik ekstremalios ir su vandeniu susijusios pramogos. O visa kita man (turbūt) suteiks gerų emocijų ir pridės karmos taškų dovaną įteikusiam.

Jei kažkas jaučia pareigą dovanot, bet nežino, ką - laikausi nuostatos "geriau nieko negu bet ką". Rimtai. Nesinori nei žmonių įžeist, nei moralizuot, bet turiu n dovanų, kurios dabar guli savo dėžutėse, ar dulka lentynose, nes tiesiog kažkas pagalvojo "o gal prireiks kada". 

Todėl ir sakau, kad mėgstu dovanas, kurios telpa į voką. Jei jau nesugalvoji (ar neturi laiko), bet jauti pareigą dovanot - dėk valiutą, kurią aš išsikeisiu man tinkamu laiku ir vietoje į man tinkamą prekę ar paslaugą. Lyg ir paprasta, bet dalis sunkiai per save "perlipa". Todėl galvoja, kad geriau jau išrinks kažką, nes pinigus "išleis žmogus, ir nebus dovanos". Nu, nepykit, bet tikrai geriau išleisiu ten ir taip, kaip man patinka (nei leisiu Jūsų investuotiems pinigams kažkokio daikto forma dulkėt ir laukt, kol man prisireiks).

Dar sako, kad labai svarbu dėmesį parodyt. Gėlės. Damn, nereikia gėlių! Palikim jas moteriškėms. Nesvarbu. Ar diplomų teikimas, ar 18, ar 30 - visad galvojau, kad man gėlių nereikia. Nori dėmesį parodyt - nešk butelį. Aloe Vera, portveino, šviežiai spaustų sulčių ar neįprasto alaus. Tai pradžiugins mano akis, skrandį, širdį (ir sielą) daug labiau nei gėlės. Pastarųjų aš nevalgau ir negeriu.
Norėdamas, kad dalykas būtų malonus, padaryk jį retą. Kam gi patinka gauti įprastą dovaną - Seneka.
O labiausiai vertinu, kai man žmonės dovanoja savo laiką. Tai pati didžiausia dovana, kurią galima įteikti, nes atiduodama tai, ko niekada nebus galima susigrąžinti.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Poilsio belaukiant ir Marijono dainos beklausant

Ką tik pažiūrėjau į kalendorių ir supratau, jog iš vasaros tik trupiniai beliko... o atostogų dar neturėjome. Pandemija ir situacija darbe taip pakoregavo planus, kad rimtesnis poilsis nusikėlė į rugpjūčio antrą pusę.  Nykus periodas. Karantinas išsekino psichologiškai, todėl pradėjau ieškoti laimės mažuose dalykuose. Pavyzdžiui, mane džiugina šiek tiek crazy Marijono aktualijų daina. O štai ir gerokai vėluojantis atsiskaitymas už prieš šešias savaites pasibaigusį antrą ketvirtį.  nuolat "virtualioje kišenėje" turėti suplanuotą kelionę; Turėjau pirmame ketvirtyje. Bet neturiu dabar ir nebeplanuoju šįmet. sudalyvauti 12 (mažos/vidutinės įpirkos) pokerio turnyrų (>100 žaidėjų);  numesti svorio (pasiekti 90kg); Ha ha! Juokdarys esu. Nekeičiant įpročių naivu tikėtis rezultatų...  perskaityti 100 pasakų Gabijai; 72 rodo skaitliukas (labai nelygiavertės pagal apimtį) atlikti 20 įrašų tinklaraštyje; Šiame fronte nieko naujo. Turbūt reikia planuoti ir labiau forsuoti įrašus, kadan

Planus koreguojantis COVID-19

Pakilia šventine nuotaika 2020-uosius pasitikus Londone, dėliojau metų planus ir "projektavau" gerumą visame kame. Ir kelionių turėjo būti, ir pokerio turnyrai skirtingose šalyse, ir judėti daugiau nusiteikęs buvau... Žadėjau viską fiksuoti ir dalintis tinklaraštyje. 

Penkios itin skirtingos naujos patirtys

Nepaisant karantino ir sulėtėjusio gyvenimo tempo, 2020-ųjų skaitliuke dienos vis tiek  sukasi...  Nutariau peržiūrėti šįmet užfiksuotas akimirkas ir prisiminti "pirmus kartus".